مراحل کاهش برد وای فای

آموزش کاهش برد مودم وای فای وایرلس wifi - روش کم کردن - شدت برد سیگنال

  1. وتر یا مودم خود را در مکان‌های مختلفی قرار دهید. معمولا بهترین مکان برای محدود کردن دامنه سیگنال وایرلس مرکز خانه یا آپارتمان است. مکان‌های مختلف خانه را برای کاهش برد وای فای خود آزمایش کنید.
  2. تغییر جهت آنتن مودم وایرلس. جهت آنتن‌ها را در خلاف همسایه خاص یا خیابان قرار دهید. موقعیت‌های مختلف آنتن را تا کاهش محدوده پوشش وایرلس آزمایش کنید. اگر روتر یا مودم شما مجهز به 2 آنتن است، با جدا کردن یکی از آن کاهش برد وای فای قابل توجهی خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که برای این کار آنتن‌های مودم شما باید قابل جدا شدن (پیچی) باشد. برای مودم‌های 3 آنتن نیز می‌توانید با حذف 2 آنتن محدوده پوشش WiFi خود را کاهش دهید.
  3. کاهش قدرت وایرلس. یکی دیگر از راه‌های کاهش برد وای فای مودم، کاهش قدرت رادیویی آن است. اکثر روتر مودم‌های وایرلس دارای یک تنظیم قدرت رادیویی هستند. با کاهش این مقدار می‌توانید برد WiFi خود را کاهش دهید. معمولا این مقدار در تنظیمات قسمت Wireless مودم با نام Transmit Power, Radio Power و در برخی نیز با عنوان Channel Width قابل دسترسی است. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما و دستورالعمل دستگاه خود مراجعه کنید.

جلوگیری از هک شدن وای فای wifi