آموزش آپدیت Firmware مودم های ADSL

آپدیت Firmware مودم های adsl

مودم (روتر) های ADSL هم همانند دستگاه های الکترونیکی دیگر از یک نرم افزار پایه و اسای برای انجام وظایف خود استفاده می کنند که Firmware نام دارند . بعضی مواقع به دلایل مختلف شما احتیاج دارید که این نرم افزار مودم (روتر) خود یا همان Firmware را آپدیت (بروزرسانی) کنید . در اولین قدم شما احتیاج دارید که نسخه مودم (روتر) را تشخیص دهید . برای این منظور می توانید از نوشته های موجود بر روی جعبه مودم (روتر) و یا حتی خود مودم (روتر) کمک بگیرید.

جلوگیری از هک شدن وای فای wifi

پس از اینکه شما نسخه نرم افزار مودم (روتر) خود را شناسایی کردید باید فایل مربوط به آپدیت را از سایت سازنده مودم (روتر) خود دریافت کنید . در صورتی که مودم (روتر) شما D-Link است از اینجا و در صورتی که از مودم (روتر) های TP-Link استفاده می کنید می توانید از اینجا نسخه مربوط به مدل مورد نظر خود  و همچنین نسخه های جدیدتر را برای مودم (روتر) خود دریافت کنید . 

در صورتی که از هر یک از مودم های زیر استفاده می کنید برای دانلود بر روی آن کلیک کنید تا به سایت آن هدایت شوید . 

زایکسل

هوآوی

ARG

بروزرسانی Firmware مودم ADSL

آپدیت Firmware مودم ADSL

تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تنظیم دوباره مودم را در برگه ای یادداشت نمائید تا بعد از آپدیت بتوانید دوباره مودم خود را به راحتی کانفیگ نمائید!

پس از دانلود فایل مورد نظر را با استفاده از نرم افزار های مربوطه از حالت فشرده خارج کنید . (Extract)

حال مرورگر را باز کنید . (ترجیحا اینترنت اکسپلورر) 

سپس آدرس آی پی 192.168.1.1 را وارد کرده و اینتر را بزنید .(این آدرس آی پی معمولا به طور پیش فرض بر روی اکثر مودم ها قابل استفاده است) اکنون شما باید Username و Password مربوط به مودم خود را وارد کنید. در صورتی که قبلا  آن را تغییر نداده باشید در هر دو کادر مربوطه Admin را وارد کنید . 

پس از وارد شدن به پنل کاربری مودم وارد قسمت Maintenance شوید . سپس از قسمت Firmware بر روی Browse کلیک کنید و فایل آپدیت را که قبلا دانلود کرده بودید را انتخاب کنید . در آخر بر روی Upgrade کلیک کنید.

آپدیت کردن Firmware

توجه داشته باشید که در هنگام انجام عملیات بروزرسانی به هیچ وجه مودم را خاموش نکنید و فقط منتظر بمانید تا مودم به صورت خودکار ریبوت شود . 

دقت کنید پس از آپدیت کردن برای این که ویژگی های جدید آپدیت به درستی اعمال شود لازم است مودم را به تنظیمات کارخانه ای بازگردانی نمائید . برای این کار به قسمت Maintenance و سپس SysRestart بروید . حال گزینه Factory Default Settings را انتخاب کرده و بر روی Restart کلیک کنید . 

بروزرسانی Firmware مودم

تصویرهای بالا مربوط به یک مودم TP-Link می باشد . در مودم های دیگر نیز روش کار به این ترتیب است فقط بعضی از عبارات آن تغییر می کند.

جلوگیری از هک شدن وای فای wifi