پیدا کردن پسورد مودم Adsl

پیدا کردن رمز مودم adsl

ممکن است مدت زمان زیادی از خرید اشتراک اینترنت ADSL تان بگذرد و قبلا تنظیمات آن را در مودم انجام داده اید. اما نام کاربری ( Username ) و رمز عبور ( Password ) اکانت خود را فراموش کرده اید. شما این رمز عبور را به دلایل متعددی نیاز دارید. ممکن است بخواهید وارد حساب کاربری خود در سایت ISP ( شرکت ارائه دهنده خدمات ADSL ) شوید. و یا نیاز دارید یوزنیم و پسورد خود را در مودم جدیدی که خریداری کرده اید وارد کنید.

جلوگیری از هک شدن وای فای wifi

  • نکته: نام کاربری همان شماره تلفن ثابتی (به همراه کد استان بدون صفر) است که از آن برای اینترنت وصل می شوید.
  • نکته (اگر مودم Reset شده باشد پس مشخصات کاربری در مودم حذف شده اند و با این آموزش قابل بازیابی نیستند و باید جهت دریافت با 2020 تماس بگیرید.)

برای این منظور ابتدا باید وارد تنظیمات مودم ADSL خود شوید. برای این کار مطمئن شوید به مودم ADSL خود متصل هستید.

1- مرورگر اینترنت ( ترجیحا Chrome یا Firefox ) را باز کنید و آدرس  192.168.1.1 را در نوار آدرس وارد کرده و Enter را بزنید.

پیدا کردن رمز Adsl

2- برای ورود به تنظیمات مودم ، نام کاربری و پسورد مودم نیاز است. نام کاربری و پسورد پیش فرض اکثر مودم ها admin است.

چگونه رمز اینترنت adsl مودم خود را پیدا کنم

3- در قسمت بعد به صفحه مربوط به username و password مودم بروید. که در هر مودم بسته به مدل آن محل نام کاربری و پسورد ADSL متفاوت است. (در مودم های tp-link می توانید از Quick Start این صفحه را پیدا کنید).

پسورد مودم های Adsl

4- همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، پسورد به صورت ستاره ظاهر شده است.

  • نکته 1 : برخی مودم ها پسورد را نمایش می دهند و نیازی به انجام سایر مراحل زیر نیست.
  • نکته 2 : برخی از مودم ها نیز، رمز را به شکل نقطه یا ستاره نشان می دهند که با کلیک بر روی آن به عدد تغییر می کند.
  • نکته 3 : برخی دیگر از مودم ها، یک گزینه به نام Show Password دارند که با زدن آن، پسورد قابل مشاهده می شود. اما بسیاری دیگر از مودم ها این قابلیت را ندارند.

5- حال گر مودم شما رمز را نشان نداد برای مشاهده آن روی باکس پسورد کلیک راست کنید و سپس گزینه Inspect Element را انتخاب کنید.

فراموش کردن رمز مودم adsl

پنجره ی جدیدی باز می شود، که در آن خط مربوط به باکس پسورد هایلایت شده است. در این خط در جلوی Value می توانید رمز عبور مودم را مشاهده نمائید. در تصویر زیر 93015653 رمز adsl است.

رمز مودم اینترنت

توجه: در بسیاری از مودم ها قسمت Value وجود ندارد و یا باز هم به صورت رمزی است. در این مواقع باید در جلوی Type که کلمه PASSWORD نوشته شده است، با دوبار کلیک کردن موس ، کلمه Text را جایگزین کنید و Enter کنید. ( یا این که روی کلمه " PASSWORD"  دابل کلیک کنید و آن را تغییر دهید مثلا حرف W  را در این کلمه حذف کنید" PASSORD")

سپس در پنجره تنظیمات مودم خواهید دید که پسورد نمایان شده است.

جلوگیری از هک شدن وای فای wifi