اینترنت کدام شرکت بهتر است؟

بهترین اینترنت ADSL خانگی ایران

نکات مهم در خرید سرویس اینترنت:

۱- یکی از مهترین نکاتی که در خرید سرویس از شرکتهای خدمات دهنده باید به آن توجه کنید، این است که طبق مصوبه ۲۶۶ همگی شرکتها موظف شده اند که «نرخ بیتهای (سرعت) اعلام شده در این جدول باید برای نود و پنج درصد زمان تضمین شود و در پنج درصد زمان حداکثر می‌تواند به میزان پنجاه درصد کاهش یابد.» اما متاسفانه شرکتها به سرعت راه فرار از این تعهد را یافته‌اند و در صفحه تعرفه‌های تمامی آنها جمله‌ای به این مضمون را خواهید یافت: «سرعت اتصال نهایی با توجه به سرویس انتخابی و بر اساس کیفیت خط تلفن و فاصله شما تا مرکز مخابراتی معین خواهد شد.» با این اوصاف ابتدا سرعت وسوسه کننده مورد نظر را به شما می‌فروشند (بخوانید می‌اندازند) و آنگاه در قبال درخواست شما برای ارائه سرعت تضمینی مصوبه ۲۶۶، کیفیت خط و فاصله شما تا مرکز مخابراتی را بهانه می‌کنند. برای مثال، بنابر ادعای یکی از نمایندگی‌های فروش شرکت مخابرات، اینترنت این شرکت در برخی استانها تنها سرعتهای یک و دو مگابیت‌بر ثانیه را به درستی پشتیبانی می‌کند و خرید سرعتهای ۴، ۸ و ۱۶ مگابیت بر ثانیه در حقیقت تنها هدر دادن پول خواهد بود.

۲- توجه داشته باشید که قیمت‌های اعلامی در مصوبه ۲۶۶ و همچنین جداول مندرج در سایت شرکتها، قیمت نهایی قابل پرداخت توسط شما نیست. بلکه همان‌طور که تقریبا در سایت تمامی شرکتها درج شده است: «به کلیه مبالغ، ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.»

۳- تقریبا همه شرکتها ترافیک مشخص شده برای آستانه مصرف منصفانه را تنها برای همان ماه ارائه می‌دهند و باقی‌مانده ترافیک سوخت خواهد شد. در این میان تنها دو یا سه شرکت هستند که در صورت تمدید چندماهه سرویس، حجم ماهیانه را به صورت اشتراکی در تمام مدت زمان قرارداد در اختیارتان می‌گذارند و امکان انتقال باقی‌مانده هر ماه به ماه بعد را فراهم می‌کنند.

۴- تقریبا تمامی شرکتها سرویس های ۶ ماهه با ۵ درصد و سرویس های یکساله را با ۱۰ درصد تخفیف ارائه می کنند.

۵- مدتی بود که شرکتها هزینه دایری و تخلیه ۱۲۰۰۰ تومانی  مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات را فراموش کرده بودند. اما با طرح جدید وزارتخانه، دوباره آن را به اجرا گذارده‌اند.

تعرفه اینترنت شرکت آسیاتک تا 2 مگابیت:

تعرفه های اینترنت adsl آسیاتک

تعرفه اینترنت شرکت شاتل:

تعرفه اینترنت شرکت شاتل

تعرفه اینترنت شرکت پارس آنلاین:

تعرفه اینترنت شرکت پارس آنلاین

تعرفه اینترنت شرکت مخابرات:

تعرفه اینترنت شرکت adsl مخابرات


شما نیز میتوانید تجربیات خود را از طریق نظرات اعلام کنید تا دیگر دوستان استفاده کنند.